Vážená pani Žitňanská,

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 10.5.2011 o 23:07 | Karma článku: 16,46 | Prečítané:  3205x

ak je pravda, že ste predsedov súdov odvolali na základe troch kritérií: výkonnosti súdu, dodržiavania zásady náhodného prideľovania spisu a dôveryhodnosti predsedu súdu, tak vám držím všetky palce a gratulujem k odvahe, ktorú ste preukázali. Už dlhšie sledujem vašu prácu, zámery, výroky... a poviem vám, páčite sa mi. Bez ohľadu na politické tričko.

Viete, ja už totiž na politické tričká neverím. Ani v tej najsamlepšej strane. Dokonca prichádzam na to, že v každej strane mám „svojho" človeka, čo asi nie je celkom normálne. Ale čo je na Slovensku normálne? Azda len striedanie ročných období a prestupný rok.

Vážená pani ministerka, veľmi si vážim vašu odvahu, rozvahu a stoicky postoj (aspoň na mňa to tak pôsobí) ktorým sa viete postaviť zatuchnutej straníckej mašinérii, ktorá sa snaží z každej zložky moci urobiť poskoka. Nedajte sa, prosím. Ak ste dokázali urobiť prvý krok, odvolať predsedov súdov,  majte odvahu aj na druhý a oveľa ťažší, obsadiť miesta predsedov súdov odborníkmi politicky nezaťaženými a čestnými. Aby sa zo súdov stali dôveryhodné inštitúcie, kde sa bude konať spravodlivo, nezaujato a bez prieťahov.  Neunáhlite sa. Nedajte na rôzne tlačenky a neobsadzujte funkcie predsedov súdov za zásluhy alebo na  príhovory papalášov. Konajte s rozvahou a odvahou tak, ako doposiaľ. Nebude to ľahké. Ale vedzte, vlastne vy to určite viete, dobré veci sa nerodia ľahko.

Zaiste je nás dosť takých, ktorí sme nestratili nádej, že na Slovensku sa dá fungovať normálne a čestne, že štát má na tom záujem, aby to tak bolo. Trochu absurdné, ale držím vám palce, aby sa vám váš zámer podaril.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Smrť nemusí vyjsť draho. Popol pred zemou si volí čoraz viac ľudí

Ľudia sa pri úprave hrobov začínajú inšpirovať minimalizmom zo Západu. Menej kahancov a vencov pomáha aj životnému prostrediu.

EKONOMIKA

Hyperloop otvára pobočku na Slovensku, zaplatí talentovaných ľudí

S novým druhom dopravy súvisia aj nové pravidlá.


Už ste čítali?