Zarábať sa dá aj na slnku

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 28.7.2011 o 13:06 | Karma článku: 8,09 | Prečítané:  1366x

Len treba byť dostatočne rýchly. Nemusí to byť práve rýchlosť svetla, ktorou sa  má speňažiť  realizácia ponikateľkého zámeru. A keď náhodou nestačí rýchlosť, stačí všetko zaonačiť tak, aby to zdanie rýchlosti aspoň vzbudilo. Lebo papier znesie všetko. Našťastie,  nič neplatí na sto percent. Bol by zniesol, keby...

... keby sa komusi normálnemu čosi nezdalo.  Ten ktosi sa pozrel bližšie na zúbky podnikavcom so solárnou energiou. A zrazu vyšli najavo zaujímavé fakty. Na nedokončené stavby boli vydané kolaudačné rozhodnutia i všetky potrebné technické osvedčenia. Čo ma však zarazilo, nestalo sa to v jednom prípade, ale naprieč republikou. Čiže,  nepochybil jeden úradník. Podvádzali viacerí. Nielen podnikavci (schválne ich nenazývam podnikateľmi, lebo by to bola urážka podnikania) ale aj štátom platení úradníci, ktorí mali prižmúrenými očami aktívne prispieť k tomu, aby dotácie dostali aj tí, ktorí nesplnili zákonné podmienky.  Napadlo mi, či to celé nebolo organizované.

Odhalenie je -chvála Bohu- na svete. Podvod, korupcia, zneužitie právomoci verejného činiteľa, a ktovie aké iné skutkové podstaty trestného činu boli pravdepodobne spáchané. Už len mať guráž dotiahnuť to do konca. Zlodeji sa tentokrát, verím, prerátali a spravodlivosť im klepne po prstoch. Veľmi si želám, aby sa tak stalo. A nielen v tomto prípade, ale zakaždým, keď bohatstvo niekto získa podvodom, podplácaním, či prijímaním úplatku.  

Apropo, myslela som si, že slnko je pre všetkých.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?