Zarábať sa dá aj na slnku

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 28.7.2011 o 13:06 | Karma článku: 8,09 | Prečítané:  1374x

Len treba byť dostatočne rýchly. Nemusí to byť práve rýchlosť svetla, ktorou sa  má speňažiť  realizácia ponikateľkého zámeru. A keď náhodou nestačí rýchlosť, stačí všetko zaonačiť tak, aby to zdanie rýchlosti aspoň vzbudilo. Lebo papier znesie všetko. Našťastie,  nič neplatí na sto percent. Bol by zniesol, keby...

... keby sa komusi normálnemu čosi nezdalo.  Ten ktosi sa pozrel bližšie na zúbky podnikavcom so solárnou energiou. A zrazu vyšli najavo zaujímavé fakty. Na nedokončené stavby boli vydané kolaudačné rozhodnutia i všetky potrebné technické osvedčenia. Čo ma však zarazilo, nestalo sa to v jednom prípade, ale naprieč republikou. Čiže,  nepochybil jeden úradník. Podvádzali viacerí. Nielen podnikavci (schválne ich nenazývam podnikateľmi, lebo by to bola urážka podnikania) ale aj štátom platení úradníci, ktorí mali prižmúrenými očami aktívne prispieť k tomu, aby dotácie dostali aj tí, ktorí nesplnili zákonné podmienky.  Napadlo mi, či to celé nebolo organizované.

Odhalenie je -chvála Bohu- na svete. Podvod, korupcia, zneužitie právomoci verejného činiteľa, a ktovie aké iné skutkové podstaty trestného činu boli pravdepodobne spáchané. Už len mať guráž dotiahnuť to do konca. Zlodeji sa tentokrát, verím, prerátali a spravodlivosť im klepne po prstoch. Veľmi si želám, aby sa tak stalo. A nielen v tomto prípade, ale zakaždým, keď bohatstvo niekto získa podvodom, podplácaním, či prijímaním úplatku.  

Apropo, myslela som si, že slnko je pre všetkých.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?