Pán Galko, mne sa vaše uši páčia

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 25.11.2011 o 14:15 | Karma článku: 18,84 | Prečítané:  2542x

Pravdupovediac, donedávna som si vôbec nevšímala, aké máte uši. Viac ako vzhľad človeka ma zaujíma to, čo človek hovorí. To ma naučil jeden múdry a skromný človek, kňaz. Najprv počúvajte, čo hovorí, až potom, kto hovorí, tak nám to vravel.  Odvážne a nasledovaniahodné.  Núti to človeka nebyť v stáde, skôr naopak, ísť proti prúdu, nedať na prvý dojem, rozmýšľať v súvislostiach.

Chcem tým povedať, že rozumiem odpočúvaniu a verím, že bolo urobené nielen v súlade so zákonom, ale najmä vo verejnom záujme. Ak sa má naše skorumpované Slovensko očistiť od zlodejov, začať sa musí zhora. Ako sledujem, mnohým sa to nepáči. Dokonca aj takým, u ktorých by som to vôbec nepredpokladala. Čo už, aspoň mám ďalší poznatok. Akademické prostredie, predvolebná kampaň, či pôda parlamentu, znesú veľa. Kvetnaté reči, nesplniteľné sľuby, demokracia, nulová tolerancia s korupciou... a to všetko v prospech občana.  Ako pekne to znie. Medové motúzy.

Chcem tým povedať, že ak by ste ma dali odpočúvať, lebo by existovalo dôvodné podozrenie, že som sa do niečoho nekalého zaplietla a bol by  na to zákonný dôvod, nevytočilo by ma to. Človek, ktorý nerobí špinavosti, sa odpočúvania nemôže báť. Maximálne by ste sa dozvedeli, že ľúbim svojho muža, že syn aj dcéra robia na diplomovke, že junior sa hľadá, že moravská babička smúti..., a tak podobne. Vytočilo by ma, keby ste ma dali odpočúvať bezdôvodne. 

Chcem tým povedať, že si vážim ľudí, ktorí hrajú fér.  Hrajú nie je dobrý výraz. Herec patrí na javisko. Lepšie bude, vážim si ľudí, ktorí žijú fér.

 

A aby ste si nemysleli, že si vás vôbec nevšímam, tak sa spýtam: má človek viac vitamínov v kolene, alebo v krku? Samozrejme, že v kolene, lebo tam je celé jablko a v krku je len ohryzok. I keď vo vašom prípade to  asi s tými vitamínmi bude naopak :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?