Urazte ma, prosím!

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 30.10.2012 o 11:11 | (upravené 30.10.2012 o 12:47) Karma článku: 17,64 | Prečítané:  1296x

Úplne seriózne. Aj ja by som chcela aspoň raz v živote okoštovať tú otcovskú starostlivosť štátu o moje dobré meno, o moju česť, aby aj mňa raz vyvážili zlatom.  A teraz vážne.

 Komu sa zdá, že je primerané odklepnúť niekomu 150 000 eur, lebo niekto iný pochybil, dopustil sa podvodu alebo sa mu možno len niečo nepodarilo dokázať, nech dvihne ruku. Pre váhavých pripomínam, že k priklepnutej sume ešte treba pripočítať deväť percent ročne od 6. januára 2010 do zaplatenia. Preložené do reči ľudu, len k dnešnému dňu je to ďalších vyše 38 tisíc eur. Za každý ďalší deň o približne 37 eur až do zaplatenia. Bomba, čo poviete!

Teraz trošku nazrime do zákona č. 513/2003 Z.z. o zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone verejnej moci. V § 17 ods. 2 citovaného zákona sa hovorí, že v  prípade, ak iba samotné konštatovanie porušenia práva nie je dostatočným zadosťučinením vzhľadom na ujmu spôsobenú nezákonným rozhodnutím alebo nesprávnym úradným postupom, uhrádza sa aj nemajetková ujma v peniazoch, ak nie je možné uspokojiť ju inak. Dôraz kladiem na koniec vety: „...ak nie je možné uspokojiť ju inak."  Zdravý sedliacky rozum velí, že žalobcovi žiadna nemajetková ujma vyjadriteľná v peniazoch nevznikla. Ak má pocit, že mu štát nesprávnym úradným postupom pošramotil jeho dobré meno a česť, nech žiada verejné ospravedlnenie, nech sa mu až po zem pokloní každý, kto sa vo veci pomýlil, pochybil, podvádzal, či bol nedôsledný, len nech nežiada peniaze, lebo je to absurdné. Je jedno, či je štát v kríze alebo nie, je jedno, či si tú horu peňazí budeme musieť požičať alebo nie. Ak vysoký štátny funkcionár má dostať takú nehoráznu sumu peňazí, lebo on sám si to tak vyčísli, tak je to choré. Formát by podľa mňa peniaze nepýtal a formát by podľa mňa peniaze nepriznal. Ostáva mi len veriť, že som nikoho neurazila.

P.S. 1

Mimochodom, sporná nahrávka údajne vznikla v sobotu, kedy sa nepracuje a náhradu škody súd priznal od 6. januára, kedy je deň pracovného pokoja. 

P.S. 2

Na Slovákoch možno fakt rúbať drevo.

P.S. 3

Ak sa rozhodnete vyjadriť svoj názor, urobte to, prosím,  kultivovane.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?