Som, čo sa týka chýb, jasnovidka

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 30.3.2008 o 13:41 | Karma článku: 11,65 | Prečítané:  3316x

Myslela som si, že v tomto smere som takpovediac, bezchybná. Viacerí ste už dostali odo mňa krátke správy, v ktorých som vás upozorňovala na prešľapy proti slovenskému jazyku. Poniektorí ste sa priznali, že sa mojich krátkych správ obávate, poniektorí ste prejavili vďaku, poniektorí zlosť na seba samých.

Moje sebavedomie rástlo a cítila som sa ako šedá eminencia pravopisu.

Prednedávnom sa mi podarilo čosi napísať. Ľudia, ktorí o napísanom rozhodujú, mi povedali, že to musí prečítať jazykový redaktor. Nedajte sa vysmiať, povedala som si v duchu. Môj text určite jazykového redaktora nepotrebuje, to ja som tá, ktorá opravuje iným texty. Tí ľudia však boli neoblomní. Donútená okolnosťami a s pohrdlivým výrazom som napokon poprosila jednu PaedDr. v odbore slovenský jazyk. Nečudovala som sa, že to spravila promptne, fakt. Nebolo totiž o čom.
V duchu som si predstavovala, ako mi onen text vráti s úsmevom od ucha k uchu a s asi takým komentárom: „Pani Bianka, bolo to skvelé, veď vy ste tam nemali skoro žiadne chyby.“
A ja sa po tejto vete akože  ľahko zapýrim a skromne dodám: „Vedela som, že som vás nadarmo unúvala, ale čo už, keď si tamtí nedali povedať."

Prešiel hádam týždeň a moja PaedDr. mi text vrátila s úsmevom od ucha k uchu – presne ako som predpovedala. „Pani Hubeňáková, veľmi sa mi to páčilo a dúfam, že som objavila všetky chybičky.“ „Prosííím?“ zaševelila som pri pohľade na moje dielo. Rukopis bol zoškrtaný červeným perom a moje sebavedomie sa zosypalo ako domček z karát.

To aj vám sa stáva, že u iných vidíte každú smietku a u seba ani brvno nie?


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Ak vláda dovtedy dožije, jesenný lockdown jej zlomí väz (týždeň podľa Schutza)

Najvyšší súd roztrhal verdikt Sabovej senátu na márne franforce.


Už ste čítali?