Prečo to napokon minister ustál

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 30.6.2008 o 12:06 | Karma článku: 9,89 | Prečítané:  1751x

My na dedine sme si až donedávna mysleli, že ísť na jachtu s finančným žralokom štátny úradník jednoducho nesmie. Ani vtedy nie, keby bol na najnižšom stupni riadenia, keby mu zašili ústa, keby naša mena bola najsilnejšia na svete, keby bolo v politike i ekonomike úplne bezvetrie  a keby ho tam pozvali len preto, že je to najsympatickejší človek na svete. Je medzi nimi proste neprekonateľný kanál, ktorý bez zlomenia väzov nemožno preplávať. Takí sme my boli ťulpasi.

Ale čuduj sa svete: kanál je preplávaný a väzy celé. My na dedine sme si fakt až doteraz hlúpo mysleli, že ťaháme za kratší koniec, že zas raz ktosi s nami vybabral a vysmial sa nám do očí tak povediac,  on line. Vraví sa to takto, či nie? So zahanbením a sklopenými ušami však priznávame, že sme sa hlboko, ale fakt riadne hlboko mýlili. Čo sa čudujete, raz darmo, sme vidláci . Trvalo nám síce dosť dlho, kým sme pochopili, že nikto s nami nevybabral ani sa nám, počkajte, musím pozrieť vyššie, ako sa to píše, on line nevysmial do očí. Neskoro, ale predsa. Nie, ako poniektorí z vás, ešte stále ste zahundraní, nevraživí. Fuj! Vysvetlenie je jednoduché a ako to vo väčšine káuz býva, aj úplne prozaické. Za všetkým hľadaj ženu, vravia Francúzi, na Slovensku to možno parafrázovať takto: Za všetkým hľadaj markízu.

Veď si len predstavte, keby pán minister odstúpil z funkcie, alebo by ho nedajbože odvolali. A nastal by deň D: 25. jún 2008 a on by mal v Ružovej záhrade nabehnúť na svoju životnú rolu a ako minister vysvetľovať hlúpučkej majiteľke kaviarne (rozumej hlúpučkému národu)  že ak káva teraz stojí 25 slovenských korún, tak aj od 1. januára bude stáť práve toľko, ale v inej mene. Ani viac ani menej. Čo by stalo, ak by sa toto neudialo? Mohli by odvysielať epizódu, kde ministra hrá odvolaný minister? Nie sme predsa šiši. Nenastal by kolaps, nezbláznili by sme sa, keby onen deň D nebol ružový?

Drahí naši žraloci, pardon, už som celá popletená, drahí naši, vy tam hore. Za našu dedinu vám vyslovujem úprimné Pán Boh zaplať za všetku starostlivosť, ktorú o nás máte, že sa tak staráte a že nás máte radi. Chýbala mi ešte v seriáli jedna odpoveď, totižto, čo s peniazmi, ktoré máme zašité v stružliaku, ale šak hádam aj na to nám v niektorom dieli, po lopate, odpoviete

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Ak vláda dovtedy dožije, jesenný lockdown jej zlomí väz (týždeň podľa Schutza)

Najvyšší súd roztrhal verdikt Sabovej senátu na márne franforce.


Už ste čítali?