Vox po(pa)puľi

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 22.6.2009 o 21:31 | Karma článku: 11,86 | Prečítané:  2169x

Ta sme še dočkali, abo jak še rečuje na vychodze, čim horši to dopadňe, ta tym ľepše. Ta ja ňeznam, abo som ja dočista glupa, abo budze koňec šveta, jak še piše v totej Apokaľipše. A ja glupa ňe som, to znam doista. Priklad napriklad mi minule taky maly smarkaty cigančik povedzel: "Teta, aká ste pekná, nekúpite mi rožok?" Ta ľen glupi by nekupil, ked ho pochvaľa. Ja pridala i jogurt k temu.

Dufam vidzice, že ostava ľen tota druha možnosc, že budze koňec šveta. Bo my, co zname čitac, aľe ňe ľen z papira, ale čitac znameňa čias, sme naisto pochopili, že švet še žeňe do zahuby.

Šak podumajce ze mnu. Še pytali vo všelijakych internetovych štatistikoch, že či by na najvyššim sudnym stolku mal šedzec toten bajusaty. Prisamvačku, popatrela som stranky i fora od vymyslu šveta a vox populi veľku večšinu, skoro stopercentnu, povedzel, že ňe. Ta ňe! I pisali, i piskali, i podpisovali, i podskakovali... Jake šmišne. Šicke populi dostali po papuľi a zaš budu spokojne, kym naše panove daco nevydumaju.

Može zaš tote novinare daco britke vyňuraju, žeby papalašom dakus dvihli mandľe, aľe to šicko ľen preto, žeby im potom mohľi zaplacic das stotyšic eura za uražku na cti.

Som hvarela, že som mudra, aľe jednemu i tak ňerozumim, jak še da priklad napriklad uražic na cti  človeka za to, že šikal z terasy. Myšľice, že keby som to spravila ja (abo ľepši moj chlop), ta takisto by nas uražili na cti a vysudzili by sme dajake peňeži? Bo mňe še tak vidzi, že u nas je šicko možne. I ňemožne. Kašľac na peňeži. Tak še rečuje, že peňeži boli i budu. Ľen ja znam, že to placi presňe naopak: ňeboľi a aňi ňebudu. Totu pravdu mam rokami verifikovanu (še temu slovu nečudujce, bo toto slovo na vychodze najčascejše použivane.)

Aľe vracme, še k meritu. Tak še v totej Apokaľipše piše, že ked budze vox popapuľi, že vtedy to nastaňe. Tak vam dobre radzim, hňed jutre pouzatvarajce co najlepše životne poistky, bo neznace aňi dňa aňi hodziny. Ja by vam aj poradzila, že dze najľepše vynosy, ale by me zmazali, že robim reklamu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Ak vláda dovtedy dožije, jesenný lockdown jej zlomí väz (týždeň podľa Schutza)

Najvyšší súd roztrhal verdikt Sabovej senátu na márne franforce.


Už ste čítali?