Keby hlúposť nadnášala

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 6.7.2009 o 16:07 | Karma článku: 10,77 | Prečítané:  2419x

Večer po televíznych novinách napätie v rodinách rastie. Konzumenti konzumu na chvíľu prestanú pučiť pukance, pivo voľným (s)pádom steká po mastnej brade a prsty zúrivo ťukajú do mobilu ľahko zapamätateľné číslo. Všetci vypliešťajú oči na obrazovku, dúfajúc, že z gelových pier zaznie práve ich meno. Dnes to určite vyjde.  Hlúposť. Nie je to tak. Scenár sa nenapĺňa. Slovač ten program až tak „nežerie." To bolo len trápne prianie organizátorov esemeskového biznisu. Vsadili na túžbu chlapov vlastniť kabriolet, na túžbu mladých, byť extravagantný, na túžbu žien po červenom aute. Stačí poslať jednu jedinú esemesku a ste v hre. Ibaže človek mieni... Tuším sa niekto poriadne sekol.

Zrejme to organizátorom nevychádza podľa ich predstáv. Zrejme sa biznisplán nenapĺňa a eurovrecká im nepraskajú vo švíkoch. Ako inak si vysvetliť fakt, že mnohým ľuďom chodia do zhlúpnutia esemesky, aby sa zapojili, aby poslali, aby..., veď výhra je taká lákavá. Dokonca pred časom aj nič netušiaci traktor posielal esemesky. Ktovie, čo mal za lubom, "naoko ničnetušiaci."
Mne zatiaľ neprišla ani jedna takáto motivačná esemeska. Neviem, či organizátor usúdil, že v mojom prípade je to zbytočné, alebo si povedal, že postačí, keď bude píliť nervy môjmu mužovi. 

Úplne ma odrovná, keď si občas večer pozriem, tzv. žrebovanie „naživo." Moderátor i hosť vedú veľmi inteligentný rozhovor, rachiticky prekrížené nohy dám vo mne budia dojem, že sa v ich prípade jedná o nedostatok D vitamínu, i keď pravda je úplne inde. Je in byť nakrivo. Všetci sú však veľmi happy a neskrývane závidia čerstvo obdarovanému Slovákovi, ktorý zarecituje čosi v zmysle: „ci pána, nehovorte, fakt!? Ďakujem vám veľmi pekne. Veľmi ste ma prekvapili" Pritom ani brvou nepohne. A to všetko v jednej tónine a na jeden nádych. Skoro ako na Hviezdoslavovom Kubíne.

Predstavujem si seba na jeho mieste. Keby mi niekto v živom vysielaní oznámil, že som niečo vyhrala. Určite by som nerecitovala. Ľudia, ak sa naozaj tešia, tak sa tešia inak. Nie tak umelohmotne. Skutočne neostáva iné, iba pomyslieť si, keby hlúposť nadnášala... Potom už len uchmatnúť diaľkový ovládač a bleskurýchlo prepnúť. Alebo ešte lepšie: vypnúť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Ak vláda dovtedy dožije, jesenný lockdown jej zlomí väz (týždeň podľa Schutza)

Najvyšší súd roztrhal verdikt Sabovej senátu na márne franforce.


Už ste čítali?