Pani premiérka, je čas dupnúť

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 19.4.2011 o 7:32 | (upravené 20.4.2011 o 10:55) Karma článku: 23,22 | Prečítané:  4439x

Nemyslím si o sebe, že som extra borec na politiku. Sú na blogu iné kalibre, ktoré ma v tomto strčia do vrecka. Lenže, ak už niečo kole oči, tak vtedy to zbadám aj ja a som zdesená. Pani premiérka, je čas dupnúť.

Nebuďte bábkou v rukách ľudí, ktorými ste obklopená. Sľúbili ste nám čisté ruky, že odteraz to na Slovensku pôjde bez korupcie, bez klientelizmu, bez špiny. Občas mám dojem, že vaši pritakávači sú Bulhari, pre ktorých pokývanie hlavou znamená nie. Dovolím si povedať, ako to vidím ja, úplne zdola, z vidieka, sedliackym rozumom. Keby ste vo vláde prísne dodržali to, čo ste voličom sľúbili a na Slovensku by sa prestalo s požehnaním politikov kradnúť, keby sa občania nedelili na kategórie a podľa toho sa im vyplácalo odstupné, keby sa neprali špinavé peniaze cez nastrčené firmy a osoby, keby pár ľudí nevytváralo vždy nové a nové firmy len preto, aby zaťali do štátu sekeru, keby..., verím tomu, že by vláda nemusela vyrábať žiadne záchranné balíčky. Nechceme veľa. Iba finančnú disciplínu pri verejných obstarávaniach a vyvodenie osobnej zodpovednosti zakaždým, keď politik uprednostní osobné záujmy pred verejnými. Verím, že nie všetci politici sú zlodeji a špekulanti. Že je medzi vami dosť takých, ktorým ide o vec a o spoločné dobro pre túto krajinu. Tak dajte moc do rúk takýmto ľuďom. Inak sa táto krajina nespamätá a neustále to bude vo vysokej politike iba boj o to, kto z koho. Až do času, kým nepadneme všetci na kolena. Príklady, ako to môže napokon dopadnúť, sú. Múdry sa učí na cudzích chybách, z tých svojich sa už totiž nemusí stihnúť poučiť.

V nedeľu sme si pozreli nové filmové spracovanie rozprávky Kráľ je nahý. Mala som z nej čudný pocit. Asociácie, ktoré mi pri sledovaní napadali, boli nepríjemné.

Pani premiérka, nech rozmýšľam koľko chcem, vychádza mi, že sú len dve možnosti, dupnúť, alebo... Som za tú prvú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španieli zastavili druhý útok, zabili päť útočníkov s výbušninami

Teroristi sa pokúsili o útok v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.


Už ste čítali?