Diskrétna zóna

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 18.7.2011 o 12:37 | (upravené 18.7.2011 o 18:53) Karma článku: 13,83 | Prečítané:  2874x

Stála som v rade na pošte. Nad priehradkou visel oznam: Vážení klienti, dodržiavajte diskrétny odstup. Písmená boli veľké, nedalo sa ich nevšimnúť. Neviem, koľko to presne znamená, keď sa povie diskrétny odstup. Keďže som stála až pri vchodových dverách, mala som dojem, že diskrétny odstup dodržiavam. To, že medzi okienkom a dverami boli sotva tri metre, som nijako nemohla ovplyvniť. A za dverami by som oznam nevidela, takže tam by som nič dodržiavať nemusela. To len na odľahčenie. Pointa je o dosť tvrdšia.

Pri okienku stála staršia pani, dôchodkyňa. Vybavovala si pôžičku. Takpovediac na počkanie. Osobné údaje jej i manžela, výška dôchodku, koľko jej treba požičať, výška splátok, počet splátok. Nechcela som to počúvať, ibaže nebola iná možnosť. Oči môže človek odvrátiť alebo zatvoriť, uši sa odvrátiť nedajú. Počujú aj nechcené. Pani za priehradkou pozorne vpisovala do predtlačeného tlačiva to, čo pani dôchodkyňa zo seba vysúkala. Jeden dôchodok sa pohyboval do 300 EUR, druhý čosi nad túto sumu. Výška pôžičky predstavovala 1000 EUR. Po dlhšom váhaní sa rozhodla splácať ju v 30 splátkach po 43 EUR mesačne. Preglgla som. Pôžičku preplatí o 290 EUR. Veď to je takmer 30 %! Pani dôchodkyňa rýchlo podpisovala podstrčené papiere. Zdalo sa mi, že je v rozpakoch. Stáli sme za ňou asi piati, každý uhýbal pohľadom.

Na záver pekne poďakovala a nezabudla pani za priehradkou diskrétne pošepkať: „Viete, musela som zobrať pôžičku, lebo ma syn pýta peniaze."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španieli zastavili druhý útok, zabili päť útočníkov s výbušninami

Teroristi sa pokúsili o útok v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.


Už ste čítali?