40 dní modlitieb za voľby 2012

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 29.1.2012 o 15:16 | (upravené 29.1.2012 o 15:26) Karma článku: 12,16 | Prečítané:  1446x

Aj vy ste zo súčasnej politickej scény dočista mimo? Lebo je áno. Sklamanie, rozčarovanie, hnev... a k tomu dávka strachu z toho, ako dopadnú predčasné voľby a koho vlastne voliť. Čo slovo to otázka, čo slovo to výkričník. Riešení sa medzi pospolitým ľudom ponúka dosť. Od všeobecných, ničnehovoriacich klišé, až po radikálne riešenia. Nič z toho ma neoslovilo a moja skepsa bola bezmedzná. Predsa len som v tomto chaose naďabila na čosi, čo vo mne opäť zapálilo iskierku nádeje a čo, verím, osloví aspoň niektorých z vás.

Mladí ľudia - laici, zorganizovali modlitebnú kampaň, zloženú z modlitieb a pôstu. Až do volieb sa dobrovoľníci vo vybranom čase budú modliť alebo sa postiť. Napokon, môžete si prečítať o čom to celé je. A nielen to: ak veríte v silu modlitby, môžete sa aj pridať a zapojiť. Je to na vašom slobodnom rozhodnutí. Kampaň začína 40 dní pred voľbami, zajtra - 30. januára, lebo - ako vraví slogan kampane -  lepšie 40 dní teraz, ako 4 roky potom.

Apoštol Pavol nám pripomína, aby sme sa modlili za tých, ktorí nám vládnu. Modlitba je účinnejšia než nátlakové politické akcie a finančné skupiny. Len si spomeňte, na Dávida a Goliáša. Nenechajme sa vtiahnuť do šírenia paniky, nenávisti a vulgárneho osočovania. Buďme slušní a nikoho nezatracujme. Kresťania, nenadávajme, modlime sa za voľby.  Nadávanie nič nevyrieši, naopak, len viac stupňuje napätie, nenávisť medzi ľuďmi, hriech. Žiadajme od politikov bezúhonnosť a čestnosť. Akosi pričasto počuť, že po voľbách Gorila zapadne prachom, že už to nebude žiaduce vyšetriť. Nedovoľme to.  Ak vo voľbách uspejú čestní ľudia,  Slovensku svitne na lepšie časy.

Mnohí dnes nevieme, koho voliť, sme zneistení. Z médií sa to ani nedozvieme, lebo podľa nich by bolo najlepšie voliť všetkých a nikoho.  To chce ticho, veľa ticha, pokoja a pokory, aby človek dokázal prehodnotiť, zvážiť, nepodľahnúť vlkom odetým v ovčom rúchu. Rozmýšľajme, porovnávajme, pýtajme sa. Skúmajme ovocie skutkov, neuspokojme sa s rečami politikov, ktoré síce hladkajú uši, ale v skutočnosti stavajú Babylón. Zaslúžime si čestných politikov, no musíme sa o to aj pričiniť. Nenechajme sa odradiť, lebo dobré veci sa nikdy nerodili ľahko.

A ešte niečo, ak sa chceme zapojiť do kampane, majme predovšetkým čisté srdce, aby sme neboli pokrytci. Nediktujme Bohu, kto má vyhrať, iba mu dovoľme, aby skrze nás konal. Ak čo i len trošičku poznáte Písmo, určite viete, čo mám na mysli. Nebojme sa!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke. Či by bol za odvolanie Plavčana, dosiaľ nepovedal.

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi problém

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.


Už ste čítali?