Takmer tuctová sobota

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 10.3.2012 o 18:01 | (upravené 10.3.2012 o 18:19) Karma článku: 9,05 | Prečítané:  1077x

Zhoda  náhod   a  prestupného  roka  rozhodli,  že tohtoročný  10. marec pripadol na sobotu. Ráno nič nenasvedčovalo tomu,  že  práve dnešná  sobota bude výnimočná.  Všetky periny  v našom  dome sa rytmicky nadvihovali, kopírujúc vitálnu kapacitu pľúc, Bundáš nervózne pobehoval po dvore,  čakajúc na nejakú kosť, sliepky sliepňali v kuríne, odrátavajúc do desať. Ako vravím, takmer tuctová sobota, keby ... keby nebolo to keby.

Určité dátumy si človek pamätá, aj keby nechcel. Príklad napríklad, keď sa teraz spýtam, že kedy vládla Mária Terézia, určite všetci bez mrknutia poviete, že 1740 - 1780. A jej syn, Jozef II.? Malina, 1780 - 1790. Po ňom dva roky Leopold, a tak ďalej, a tak podobne sa pregúľame až do 21. storočia. Kontrolná otázka. Viete kedy presne padla vláda Ivety Radičovej?  Stavím sa, že teraz ste všetci museli aspoň chvíľku porozmýšľať. Ak niekto bez zaváhania povedal, že 11. októbra 2011, pošlem mu fľašu domáceho chrenu, alebo jedno balenie (30 kusov) čerstvých sliepočkových vajec.

A prečo som taká múdra práve ja, a prečo tak dokonale ovládam aj súčasné reálie? Prezradím vám prvú časť tajomstva. Sprvoti sa mi zdalo, že  zhodnosť udalostí na Slovensku s  našimi rodinnými, je len taká zhoda náhod (toto sa mi fak podarilo), ale túto myšlienku som ako nevedeckú hneď zavrhla. Náhody predsa neexistujú a ak áno, tak iba zdanlivo.

Vysvetlenie: práve vtedy, keď padla vláda Ivety Radičovej, oslavuje moja dcéra narodeniny. Rozumný hneď pochopí, že v tom je ukrytá hlboká myšlienka, už ju len objaviť. Všetko však chce svoj čas, poďme ďalej.

Hneď zrána sme boli voliť. Vo volebnej miestnosti  bolo ako v úli. Vysoko sme prekročili počet členov volebnej komisie a pred plentou sme stáli svorne, ako voľakedy na mandarínky, či toaletný papier. Aby som to uviedla na pravú mieru, my s manželom sme v rade stáť nemuseli, lebo sme z kostola vytrielili ako rakety, aby nás nikto nepredbehol. Babky si pred plentou šepkali: „Jo bedem voľič totego vica a ty?" „Ta jo podovno totego, co nom podaruvol toto auto pře požiarňikof, aľe negodoj nikemu...." Teta, nebojte sa, nepoviem.

A potom to prišlo. Chystanie slávnostného obeda. Brusnicová omáčka, mäská na spôsob eňo ňuňo, opekané zemiačiky, šalátik, palacinka, šľahačka a... držte sa (tiež som sa musela) sekt s jahodami. Môj manžel sa zvŕtal po kuchyni ako baletka, mne sa ušli len pomocné práce. Slávnostne prestretý stôl, najkrajšie poháre na stopke - náš svadobný dar. Je predsa 10. marca a to treba osláviť. Na Slovensku sú voľby a u nás? Nechce sa mi už viac písať, poviem len toľko, že náhody neexistujú a súvislosti, aj keď  tuto skryté, sú úplne zjavné.

Budem dôsledne sledovať, čo sa na Slovensku udeje 5. apríla, 25. mája a 1. júna, kedy oslavujú narodeniny naši chlapi. Lebo viete (až teraz úplne odhaľujem to tajomstvo) pochopila som, že naša rodina je s vývojom na Slovensku numerologicky spojená.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Ak vláda dovtedy dožije, jesenný lockdown jej zlomí väz (týždeň podľa Schutza)

Najvyšší súd roztrhal verdikt Sabovej senátu na márne franforce.


Už ste čítali?