Pošli 20 krát list...pre chlapca, ktorý neexistuje

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 23.4.2012 o 12:47 | (upravené 23.4.2012 o 20:40) Karma článku: 14,01 | Prečítané:  3169x

Už ma len tak ľahko niečo neprekvapí. No dnes sa stalo. Bol nám do práce doručený list z dôveryhodnej inštitúcie. Obsah listu však na mňa dôveryhodne vôbec nepôsobil. Predkladám ho pre istotu v plnom znení. Verte, stojí to za prečítanie.

Vec: Odpoveď na prosbu chorého chlapca.

Dňa 19. 4. 2012 bola našej organizácii (radšej neuvádzam jej názov) doručená prosba chorého chlapca na rakovinu Harolda Sarida, ktorého snom je zápis do Guinesovej knihy rekordov - nadviazať kontakt s čo najväčším počtom inštitúcií a úradov. Chorý chlapec prosí poslať priložené listy ďalším dvadsiatim úradom a inštitúciam.

Na vedomie: Harold Sarida, Gemender Rau Zelkken, Dellindsen Postfach 115, 30068 Dellindsen, Germany

Rozdeľovník: 20 úradov a inštitúcií.

Poviem vám, že ma po prečítaní premkla hrôza. Neuverila som tomu listu ani jedno písmeno. Kto vážne chorý by už chcel nadviazať kontakty s úradmi a inštitúciami. Teda pokiaľ by sa nejednalo o duševne chorého. A v tomto prípade sa tvrdí, že chlapec má rakovinu. Keby tak zbieral podpisy hokejistov alebo spevákov, ale adresy úradov? Ani náhodou.

Skúsila som dať do googlu meno údajného chorého chlapca. Nič. Potom údajné mesto. Nič. To už som si bola istá, že tu čosi riadne smrdí. Pozrela som do poľského googlu a: dobre som spravila. Razom som sa dozvedela, že onen chorý chlapec neexistuje. Prvé verzie  srdcervúceho listu sa začali šíriť z Anglicka ešte v roku 2002 a  chlapec sa volal Draing Sherold. Medzitým zázračne zmenil krajinu i meno. Ale nie o tom som chcela.

List sa šíri po Slovensku rýchlosťou blesku. Počítajte so mnou. Jeden úrad, či inštitúcia ho pošle 21 krát (lebo na vedomie ho posielajú aj chlapcovi). Poštovné je 40 centov. Čiže jeden úrad alebo inštitúcia minie na poštovné 8,40 eur, navyše 21 obálok krát 0,015 eur a tiež 21 hárkov papiera. Zbytočnú prácu rozcitliveného úradníka z konania dobrého skutku radšej nerátam. Spočítajte, koľko je na Slovensku ministerstiev, úradov, škôl od základných po vysoké, súdov, nemocníc... (to všetko čítam z rozdeľovníka). Povedzme, že by tento list bol vyexpedovaný desaťtisíc krát - len na poštovné štát a teda my všetci zbytočne minieme 84 000 eur,  150 eur nás stoja obálky.

Fiktívny zberateľ nechce kontakty fyzických osôb, lebo správne tuší, že tam by nepochodil. To len zo štátneho krv netečie.

Ako sa tomu hovorí, pyramída, vynaliezavosť, alebo nekalé podnikanie? Nie, hovorí sa tomu, že ľudská naivita je bezhraničná. Neuveríte, ale článkom reťazca je aj ministerstvo a iné vysoké úrady s podpismi štatutárov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke. Či by bol za odvolanie Plavčana, dosiaľ nepovedal.


Už ste čítali?