Papa, papa

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 24.2.2013 o 13:49 | (upravené 24.2.2013 o 15:25) Karma článku: 12,33 | Prečítané:  1034x

Ak sa čosi stane raz za 600 rokov, dejinami to obyčajne pohýbe. Najmä ak to čosi urobí celosvetovo známa osobnosť, líder. Hádam do nohy sa vtedy  prebudia všetci „proroci", „veštci". Na jednej strane konšpiračné teórie, ktoré ku každému, zaručene pravdivému tajnému dôvodu odchodu, nenápadne podsunú slovíčko údajne, na druhej strane spoločenstvo ľudí, ktorí to berú, síce s prekvapením, ale s pokojom a dôverou. Dnes sa s naším pápežom lúčili milióny ľudí. Tisíce na zaplnenom svätopeterskom námestí a milióny pri televíznych obrazovkách sa stretli pri modlitbe Anjel Pána, ako v nedeľu býva zvykom.

Pápež bol pokojný a sústredený. Reagoval na dnešné evanjelium, keď sa Pán Ježiš premenil na hore Tábor. Peter, Jakub a Ján boli toho svedkami. Je pomaly osem rokov na Petrovom stolci a stále s jemnými rozpakmi prijíma pozdravy pútnikov, ako keby ani nepatrili jemu, ale komusi, kto stojí povedľa. Taký je aspoň môj dojem.

S akou pokorou Benedikt XVI. prijal vo svojej starobe pápežský úrad, s takou, ba ešte väčšou pokorou sa ho teraz slobodne vzdáva. Nie pre svoje dobro, ale pre dobro Cirkvi. Postoj hodný Benedikta XVI. Dozrel čas odstúpiť, tak odstúpi. Existuje na to prachom zapadnutý kánon, ktorý načim oprášiť. A on sa nebál  urobiť to. Oveľa výstižnejšie a do hĺbky sa o tom píše v tomto vynikajúcom článku, ktorý stojí za prečítanie.

Ďakujem ti, môj pápež. Ani len netušíš o mne, no viem, že som zahrnutá v tvojich modlitbách rovnako, ako si ty zahrnutý v mojich. Papa, papa.

 

P.S.

Verím, že sa zdržíte neslušných komentárov, lebo určite už boli napísané všetky, tak načo sa opakovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Atentátnik zabil na koncerte v Manchestri 22 ľudí

Polícia potvrdila, že vo vstupnej hale sa odpálil samovražedný atentátnik. Medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Teror siahol na deti

Útok na štadión plný mladých ľudí jasne naznačuje, že pre teroristov neexistujú hranice.

SVET

Briti vedia bojovať proti terorizmu, no nezastavia všetkých

Prečo boli tak často o krok pred teroristami?


Už ste čítali?