Fazuľka

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 25.3.2013 o 12:36 | Karma článku: 15,96 | Prečítané:  893x

V umení sa veľmi nevyznám, ale toľko viem, že som v rukách držala nádherný obrázok. Bola na ňom fazuľka. Poviete si, čo už môže byť na takom obrázku nádherné? Veruže bolo. Jeho majiteľka mi ho dovolila podržať len krátko, taký bol pre ňu cenný. Aj som ju poprosila, nech sa s fazuľkou popýšime  na blogu, no neuspela som. Že také vzácne obrazy nemožno len tak zverejňovať, povedala. Že je to niečo ako rodinné striebro.

Fazuľka má dnes 8 týždňov a nejaký deň navyše, meria 17 milimetrov a má sa k svetu. Doma ju čakajú dvaja dospelí súrodenci. Keď ich mama minulý týždeň vychádzala z poradne, zavolal jej z práce starší syn. Tak veľmi ju to potešilo, že na ňu..., že na nich myslí. Ešte si len na to zvyká, že už nie je sama, že pod srdcom jej klíči bábätko. Pri dvoch odrastených deťoch, v štyridsiatke a pri synovej frajerke,  už s tretím akosi nerátali, no tešia sa naň. Po jari príde leto, potom jeseň a na jej konci, možno s prvým snehom, by sa mala fazuľka narodiť.

WP_000073.jpg

Ako nastávajúca mamina je zatiaľ trochu zaskočená, trochu prekvapená, ale poväčšine sa smeje a vymýšľa rôzne scenáre, aké to bude, až to bude. Prisviedčam jej a presviedčam ju, že si to určite viac vychutná, ako pri chlapcoch. Že všetci ich budú obskakovať, ju aj to maličké, ktoré sa im narodí, že najmä ocko bude z toho úplne pif a možno až paf. Vtedy vytiahne z obálky čiernobiely obrázok z ultrazvuku, črty jej úplne zmäknu a zasnene sa naň pozerá. Hovorí, že vidí malého medvedíka, lebo má roztiahnuté pacičky do objatia, ako malá koala. Ale mne sa viac páči fazuľka, lebo má 17 milimetrov a rastie.

 

Prajem všetkým budúcim mamičkám, oteckom, aj ich deťom, všetko najlepšie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

KOMENTÁRE

Každý astronóm a tvorca nových liekov im pripomína, aké sú nuly

Namiesto cesty ľudstva na Mars, rozprávajú blázni o malom človeku.


Už ste čítali?