Améby a slovenská pravica? Bingo!

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 9.6.2013 o 16:53 | (upravené 9.6.2013 o 17:13) Karma článku: 11,44 | Prečítané:  725x

Jeden by neveril, aké rôzne ponaučenia som si už osvojila, ak čo i len okrajovo sledujem slovenskú politickú scénu. Lepšie ako scéna, by sa hodil výraz divadlo, pretože my, občania, aj tak nič neovplyvníme, dovolené je nám iba tupo prizerať sa a raz za štyri roky, (v prípade dobrej konštelácie hviezd aj častejšie), odpochodovať a dať „vstupenku do neba" múdrejším od nás. Tie úvodzovky by sa skôr hodili na koniec vety, ale som skromná. Čo som si teda osvojila?

Ako žiačka, mala som rada biológiu, pokiaľ... pokiaľ sme preberali stavovce. Keď sme prešli na bezstavovce, bola som vedľa, ako tá jedľa. Ako môže existovať živočích bez stavcov? Je to nelogické. A ľaľa, nelogické, ale reálne. Stačí letmý pohľad na našich politikov a aj mne sa nad krčnými stavcami rozvidnieva, že sa to dá, že to funguje aj bez chrbtovej kosti. Pevná vôľa, všetko zdolá, povedal by klasik. Z kauzy sa urobí fáma, z podnetu na prešetrenie sa stane závisť, z ľudí ochotných vypovedať, pomätenci.

Vráťme sa však k amébam, po slovensky meňavkám a k slovenskej pravici. Améby som na biológii nepochopila vôbec. A ľaľa, pozorujúc slovenskú pravicu,  sa mi opäť začína nad krčnými stavcami rozvidnievať  a ja konečne chápem, čo to znamená nepohlavné delenie. Veď to by už pochopil aj najväčší hlupák. Vytvorí sa strana, tá sa rozdelí, z rozdelenej strany vznikne krídlo (keby aspoň rebro) ale just krídlo a z toho vznikne strana, ktorá sa opäť rozdelí. Chápete? Jasné ako facka. A musím uznať, že aj spravodlivé. Kam sa hrabe SMER. To slovenská pravica vie, kde je smer. Čo občan, to strana, alebo aspoň platforma, alebo aspoň plat - formička. Konečne spravodlivosť a rovnosť šancí pre každého. Chudáci voliči, ktorí to ešte nepochopili.

Btw.

Pán Fico, zrejme som prvá (dúfam, že nezabudnete), ale blahoželám k víťazstvu v najbližších parlamentných voľbách.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská by chcela Vianoce na slobode. Vylúčené to nie je

Rozhodnúť môže sama prokurátorka alebo na žiadosť aj súd.

Dnes píše Matia Lenická

All I want for Christmas

Ak sa bránime, sme radikáli. Ak sa ozývame, páchame propagandu. Dajte pokoj aspoň na Vianoce!


Už ste čítali?