Améby a slovenská pravica? Bingo!

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 9.6.2013 o 16:53 | (upravené 9.6.2013 o 17:13) Karma článku: 11,44 | Prečítané:  672x

Jeden by neveril, aké rôzne ponaučenia som si už osvojila, ak čo i len okrajovo sledujem slovenskú politickú scénu. Lepšie ako scéna, by sa hodil výraz divadlo, pretože my, občania, aj tak nič neovplyvníme, dovolené je nám iba tupo prizerať sa a raz za štyri roky, (v prípade dobrej konštelácie hviezd aj častejšie), odpochodovať a dať „vstupenku do neba" múdrejším od nás. Tie úvodzovky by sa skôr hodili na koniec vety, ale som skromná. Čo som si teda osvojila?

Ako žiačka, mala som rada biológiu, pokiaľ... pokiaľ sme preberali stavovce. Keď sme prešli na bezstavovce, bola som vedľa, ako tá jedľa. Ako môže existovať živočích bez stavcov? Je to nelogické. A ľaľa, nelogické, ale reálne. Stačí letmý pohľad na našich politikov a aj mne sa nad krčnými stavcami rozvidnieva, že sa to dá, že to funguje aj bez chrbtovej kosti. Pevná vôľa, všetko zdolá, povedal by klasik. Z kauzy sa urobí fáma, z podnetu na prešetrenie sa stane závisť, z ľudí ochotných vypovedať, pomätenci.

Vráťme sa však k amébam, po slovensky meňavkám a k slovenskej pravici. Améby som na biológii nepochopila vôbec. A ľaľa, pozorujúc slovenskú pravicu,  sa mi opäť začína nad krčnými stavcami rozvidnievať  a ja konečne chápem, čo to znamená nepohlavné delenie. Veď to by už pochopil aj najväčší hlupák. Vytvorí sa strana, tá sa rozdelí, z rozdelenej strany vznikne krídlo (keby aspoň rebro) ale just krídlo a z toho vznikne strana, ktorá sa opäť rozdelí. Chápete? Jasné ako facka. A musím uznať, že aj spravodlivé. Kam sa hrabe SMER. To slovenská pravica vie, kde je smer. Čo občan, to strana, alebo aspoň platforma, alebo aspoň plat - formička. Konečne spravodlivosť a rovnosť šancí pre každého. Chudáci voliči, ktorí to ešte nepochopili.

Btw.

Pán Fico, zrejme som prvá (dúfam, že nezabudnete), ale blahoželám k víťazstvu v najbližších parlamentných voľbách.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tomanová používa jednostranné stanoviská, súdy ju rešpektujú

Súdneho znalca odvolávajúceho sa na komisárku pre deti Vieru Tomanovú stiahli z prípadu.

KOMENTÁRE

Veď sú to iba deti

Zdá sa, akoby Tomanová nastúpila v čase, keď sa nepredpokladalo, že bude musieť niečo významné urobiť.

SVET

OSN zverejnila plán na zníženie počtu ľudí, je to hoax

Sedemnásť rokov stará správa a množstvo nepodložených komentárov zaujali aj stranu Borisa Kollára.


Už ste čítali?