Cyril a Metod

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 5.7.2013 o 8:27 | Karma článku: 16,04 | Prečítané:  1020x

Neviem, koľko (a či vôbec) je na Slovensku rodín, ktoré majú Cyrila a Metoda. Ja poznám len jednu takúto rodinu a myslím, že v dnešný deň stojí za pripomenutie, povedzme ako výraz kontinuity medzi 9. a 21. storočím. Rodičia tých z 9. storočia sa volali Leontios a Mária, boli zo vznešeného rodu a mali sedem detí.  Tí naši sa volajú Ján a Zuzana a majú tri deti.

Prvé tehotenstvo bolo veľmi zložité. Zuzanka čakala dvojičky a s vrodeným vykĺbením bedrového kĺbu, to bolo o to ťažšie. V 6. mesiaci tehotenstva sa zdalo, že deti nedonosí. Približne 600 gramovým bábätkám lekári nedávali takmer žiadnu šancu. Na sále už bolo všetko pripravené na potrat. V poslednej chvíli bolesti ustali. Po pár dňoch ju previezli do popradskej nemonice, ktorá bola lepšie vybavená pre predčasne narodené deti. Ako vidíte, podarilo sa a Cyril a Metod prišli v 7. mesiaci na svet. Drobučkí, ľahučkí, no mali sa k svetu. Najmä prvý rok bol pre všetkých veľmi náročný.

Cyril_Metod_1.jpg

 

Na svete sa im po 3 mesiacoch očividne páči, teda aspoň jednému z nich.

Cyril_Metod_2.jpg

 

Maškarné plesy sú pre škôlkarov radostnou udalosťou. Bolenie hlavy majú z toho akurát tak mamy a babky pri zhotovovaní masiek.  Vitamíny v žltozelenom vydaní sú dobrý nápad, čo poviete? Ak privriete obe oči, dáte mi za pravdu, že Cyril a Metod vyzerajú takmer ako tí zo Solúna :-)

Cyril_Metod_3.jpg

 

Maškarný ples má svoje čaro, to hej, ale vianočná radosť sa nedá ničím nahradiť. Chlapci to zobrali vážne, uchopili gitary, ktoré im doniesol Ježiško a bez rešpektu (ľavák i pravák), hrali najlepšie, ako vedeli.

Cyril_Metod_4.jpg

 

Už sú o hlavu väčší, o poznanie múdrejší. Opäť jeden veľký deň pre Metoda,

Cyril_Metod_5.jpg

 

aj pre Cyrila.

Cyril_Metod_6.jpg

 

Ešte jeden obrázok s mamou Máriou a otcom Leontínom, ooops, so Zuzanou a Jánom.

Cyril_Metod_7.jpg

 

Budúcnosť slovenského hokeja je zaručená. No dobre, aj roztlieskavačiek.

Cyril_Metod_8.jpg

 

Ďakujem rodine Žembových za dovolenie nazrieť za ich prah.  Cyrilovi a Metodovi želám  všetko najlepšie k ich sviatku a ostatným? Aby deti otcov mali, aby mali mamy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?