Cyril a Metod

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 5.7.2013 o 8:27 | Karma článku: 16,04 | Prečítané:  1021x

Neviem, koľko (a či vôbec) je na Slovensku rodín, ktoré majú Cyrila a Metoda. Ja poznám len jednu takúto rodinu a myslím, že v dnešný deň stojí za pripomenutie, povedzme ako výraz kontinuity medzi 9. a 21. storočím. Rodičia tých z 9. storočia sa volali Leontios a Mária, boli zo vznešeného rodu a mali sedem detí.  Tí naši sa volajú Ján a Zuzana a majú tri deti.

Prvé tehotenstvo bolo veľmi zložité. Zuzanka čakala dvojičky a s vrodeným vykĺbením bedrového kĺbu, to bolo o to ťažšie. V 6. mesiaci tehotenstva sa zdalo, že deti nedonosí. Približne 600 gramovým bábätkám lekári nedávali takmer žiadnu šancu. Na sále už bolo všetko pripravené na potrat. V poslednej chvíli bolesti ustali. Po pár dňoch ju previezli do popradskej nemonice, ktorá bola lepšie vybavená pre predčasne narodené deti. Ako vidíte, podarilo sa a Cyril a Metod prišli v 7. mesiaci na svet. Drobučkí, ľahučkí, no mali sa k svetu. Najmä prvý rok bol pre všetkých veľmi náročný.

Cyril_Metod_1.jpg

 

Na svete sa im po 3 mesiacoch očividne páči, teda aspoň jednému z nich.

Cyril_Metod_2.jpg

 

Maškarné plesy sú pre škôlkarov radostnou udalosťou. Bolenie hlavy majú z toho akurát tak mamy a babky pri zhotovovaní masiek.  Vitamíny v žltozelenom vydaní sú dobrý nápad, čo poviete? Ak privriete obe oči, dáte mi za pravdu, že Cyril a Metod vyzerajú takmer ako tí zo Solúna :-)

Cyril_Metod_3.jpg

 

Maškarný ples má svoje čaro, to hej, ale vianočná radosť sa nedá ničím nahradiť. Chlapci to zobrali vážne, uchopili gitary, ktoré im doniesol Ježiško a bez rešpektu (ľavák i pravák), hrali najlepšie, ako vedeli.

Cyril_Metod_4.jpg

 

Už sú o hlavu väčší, o poznanie múdrejší. Opäť jeden veľký deň pre Metoda,

Cyril_Metod_5.jpg

 

aj pre Cyrila.

Cyril_Metod_6.jpg

 

Ešte jeden obrázok s mamou Máriou a otcom Leontínom, ooops, so Zuzanou a Jánom.

Cyril_Metod_7.jpg

 

Budúcnosť slovenského hokeja je zaručená. No dobre, aj roztlieskavačiek.

Cyril_Metod_8.jpg

 

Ďakujem rodine Žembových za dovolenie nazrieť za ich prah.  Cyrilovi a Metodovi želám  všetko najlepšie k ich sviatku a ostatným? Aby deti otcov mali, aby mali mamy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočnerovo sledovacie komando kontra sledoval niekto ďalší

Ľudia od Petra Tótha mali tajné tiene.

Stĺpček Jakuba Fila

Kto sledoval Kočnerovo komando? Bola to SIS?

Chýbajúce odpovede budú naznačovať, že nezlyhala len polícia.


Už ste čítali?