Viete, bola som na pochode. V Košiciach.

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 24.9.2013 o 22:34 | Karma článku: 18,41 | Prečítané:  7148x

Už som dosť dlho nič nenapísala. Čoraz viac si uvedomujem svoju maličkosť a nepatrnosť. Zdá sa mi, že mlčať je viac, ako hovoriť. Že cez mlčanie môj hlas zaznie výraznejšie, že sa mi viac podarí vyjadriť  to, čo cítim. Figu borovú. Veľmi som chcela ísť do Košíc s našou farnosťou, lenže... Manžel mal ako na just zo soboty na nedeľu nočnú zmenu a chcieť po ňom, aby hneď nasadol hneď ráno do busu... Pospal si a pred 11. sme vyrazili spolu s našimi priateľmi, Bibkou a Vladom.

Prečítala som na smečku asi všetky články a diskusie, ktoré sa spájajú s Národným pochodom za život. Verte-neverte, ani jeden nevystihol moje pocity a môj zážitok. Ani ja sama to neviem vyjadriť a stále to kdesi v srdiečku spracovávam. Viete, keď vám chlap ako hora vyjaví, že ho maminka prijala ako prvé dieťa v 45 rokoch a nedala si ho vziať napriek všetkému a napriek všetkým, keď vás dospelá dcéra objíme a pobozká, lebo ste ju prijali, keď potláčate slzičky, aby ste neboli za čudáka, keď...

 

Bolo nás tam veľa. Na môj dedinský vkus až priveľa,  ale v tomto prípade rada mením názor na to, čo je vkusné. Toľko radosti, doproprajnosti a  nepredstieraného záujmu o tých, ktorí sa sami nemôžu brániť..., čestné slovo, ešte som také nezažila. Ockovia a mamy s drobcami, kočíky, fľaše, pampersky..., guľaté brušká budúcich mamičiek, moje nervy, žiadne voskové starenky v čiernych šafolkách. Yessssssss.

 

A tak, napriek rôznym zosmiešňujúcim článkom, ktoré mali za cieľ ukázať, že sa v KE nič také mimoriadne neudialo, za seba vyhlasujem, Košice boli v nedeľu úžasným miestom a som nesmierne šťastná, že sme tam ako rodina boli.

 

P.S.

Pán Jesenský, vďaka  za skvelú reportáž, rada by som Vám potriasla pravicou. Tak zatiaľ aspoň takto, virtuálne :-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tomanová používa jednostranné stanoviská, súdy ju rešpektujú

Súdneho znalca odvolávajúceho sa na komisárku pre deti Vieru Tomanovú stiahli z prípadu.

KOMENTÁRE

Veď sú to iba deti

Zdá sa, akoby Tomanová nastúpila v čase, keď sa nepredpokladalo, že bude musieť niečo významné urobiť.

SVET

OSN zverejnila plán na zníženie počtu ľudí, je to hoax

Sedemnásť rokov stará správa a množstvo nepodložených komentárov zaujali aj stranu Borisa Kollára.


Už ste čítali?