Dajte si pozor na to, čo platíte Skylinku

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 10.11.2013 o 16:12 | Karma článku: 16,70 | Prečítané:  16314x

Naša domáca poštová schránka bola raz opäť nakŕmená do sýta. Tentokrát to neboli reklamné letáky, i keď... jeden by neveril, že aj medzi poštovými poukazmi (rozumej šekmi), môže mať na vás predávajúci nachystanú pascu. Nechýbalo veľa a bola by som ľahšia o 25 eur.

Už pár rokov sme zákazníkmi satelitnej televízie Skylink. Spočiatku veľmi moderný a lacný spôsob možnosti sledovania pomerne veľkého množstva televíznych kanálov. To nič, že väčšina staníc je brak, dá sa medzi nimi nájsť aj pár normálnych. Neskôr, zrejme keď sa už trh nasýtil a ďalšie peniažky z nakupovania „tanierov" sa nesypali, bola služba i napriek pôvodnému zmluvnému prísľubu o nespoplatnení, spoplatnená. Počudovali sme sa, ponadávali, no napokon zaplatili. Nešlo o veľký peniaz a sedliacky rozum mi velil, že vo svete biznisu sa zadarmo nič nedáva a predávajúci musí predať, ak sa chce na trhu uživiť. Zatiaľ je to jasné ako facka. Vráťme sa však na úvod, k onej poštovej poukážke od Skylinku.

Bez okuliarov som videla prečiarknutých 75,90 € a nad tým usmievavých 39,40 €. Aká úľava, veď to je takmer o polovicu menej. Na túto nižšiu sumu bol vyplnený aj poštový poukaz. Komfortné. Stačí zájsť na poštu a zaplatiť. Keďže platby realizujem cez internetbanking, nasadila som si na nos svoje „čítačky." Zrazu sa z rovných čiarok stali písmená a ja som sa nestačila čudovať. Ak zaplatím 39,40 € budeme mať ponuku rozšírenú o ďalších 18 programov, čo je menej ako 0,08 € na deň. No nekúp to! Keďže som zavetrila, že mi v tej ponuke čosi nesedí, pustila som sa aj do čítania blšiek. A ľaľa, čo som sa dozvedela.  Ak nechceme rozšírenú ponuku, stačí ak zaplatíme Servisný poplatok vo výške 14,40 €.

Myslím si, že seriózny predajca by sa k takto k svojim verným zákazníkom správať nemal. Neviem si predstaviť, žeby takto (štýlom, kto koho dobehne) fungovali vzťahy medzi manželmi, súrodencami alebo susedmi. Aj keď... Prečo by to nemohlo rovnako férovo fungovať aj v obchode. Ponúkajte, propagujte, porovnávajte. Ale nesnažte sa z ľudí dostať peniaze, ktoré vám nechcú dať a vy ich získate ľsťou. Pachuť, ktorá z  takéhoto podvodu ostáva, je určite väčšia, ako zisk, ktorý sa snažíte dosiahnuť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočnerovo sledovacie komando kontra sledoval niekto ďalší

Ľudia od Petra Tótha mali tajné tiene.

Stĺpček Jakuba Fila

Kto sledoval Kočnerovo komando? Bola to SIS?

Chýbajúce odpovede budú naznačovať, že nezlyhala len polícia.


Už ste čítali?