Pôjdem na péenku a basta!

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 29.11.2013 o 13:20 | Karma článku: 14,33 | Prečítané:  1983x

V robote to už bolo nad ich sily. Dvaja chlapi maródili a trvalo  to dlho. Pečenie chleba je riadna makačka. Kto neskúsil, asi to celkom nepochopí. Piatok, sviatok, nočná..., pracovné zmeny sa striedali jedna za druhou.  Už aby  tí chlapi prišli, lebo od únavy popadáme všetci, vraveli si dve pekárky,  ktoré po pracovnej zmene čakala ďalšia zmena doma. Dohodli sa, že keď sa pekári z péenky vrátia, vystriedajú ich. Tak aj spravili. Neviem, ako dopadla  prvá z dvojice,  poznám len príbeh druhej z nich.

Keď  chlapi nastúpili, veľa nerozmýšľala, zašla za svojou obvodnou lekárkou a bez otáľania povedala, čo je vo veci. Je totálne vyčerpaná z dlhodobého zastupovania v neľahkej práci a starostlivosti o veľkú rodinu,  kde je okrem manžela a päť detí, aj starká. Tak dobre by jej padlo, keby ju pani doktorka vypísala. Aspoň na týždeň, žobronila. Pani doktorka pokrútila hlavou. Na únavu sa predsa nevypisuje, ale keď ste sa už konečne k nám unúvali, spravíme preventívku, tak rozhodla. Od vyšetrenia moču, cez krvné testy, EKG..., veď to poznáte. Chodíte od dverí k dverám, pokým urobíte zadosť všetkému. Posledná štácia bola gynekologická ambulancia. Aj tam ju  privítali ako vzácneho hosťa, ktorý sa ukázal  po dlhom čase. „Nebodaj ste tehotná," žartovala doktorka," lebo ja vás vidím iba vtedy, keď čakáte dieťa".  Opäť kolotoč vysvetľovania, že nie, že len si musí trochu oddýchnuť, lebo je veľmi vyčerpaná. Bežná gynekologická prehliadka, odber vzorky na cytológiu, informujte sa o dva týždne, stačí telefonicky. Rutina. Dva týždne ubehli ako voda. Sestrička jej do telefónu nechcela nič povedať, že ona nemôže a že pani doktorka dnes nerobí. Volala ďalší deň. Že výsledok je na gynekologickom oddelení, treba zájsť tam. To už srdiečko zrýchlilo akciu a začal ju premáhať nedobrý pocit. Keď jej lekár na oddelení povedal, že musí počkať na primára, bola s nervami na dne. Primár jej povedal veľmi nepríjemnú diagnózu. Dal jej čas na rozmyslenie, či podstúpi operačný zákrok. Nebolo nad čím rozmýšľať. Súhlasila takmer okamžite.

Odvtedy uplynulo sedem rokov. Nemusela  absolvovať chemoterapiu, iba chodí na testy, či je všetko ako má byť. Je veselá a teší sa zo šťastia svojich detí. A je vďačná: pekárom, ktorí boli dlho na péenke, svojej obvodnej lekárke, že ju neodbila rovno od dverí, svojej gynekologičke, že ju neodbila rovno od dverí a ako vraví, je vďačná aj za ten nápad: pôjdem na péenku a basta!

A čo vy, chodíte pravidelne na preventívne prehliadky?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo robiť, ak som sa nestihol objednať na odber? (otázky a odpovede)

Mobilné odberové miesta sú síce plné, samosprávy však cez víkend otvoria vlastné odberové miesta.

Stĺpček Jakuba Fila

Zhovievavosť voči Matovičovi už vôbec nie je namieste

Premiér vydiera národ aj koalíciu.

Autorská strana Samuela Marca

Ak by sa Fico a Pellegrini chceli vrátiť, nerobili by to lepšie (píše Samo Marec)

Nikam sme sa nepohli, len sa všetci dohádali.


Už ste čítali?