Bratovražedný boj

Autor: Júlia Hubeňáková - Bianka | 17.2.2014 o 21:04 | Karma článku: 13,93 | Prečítané:  807x

Mnohí  viete a poniektorí sa po prečítaní tohto článku dozviete, že my, Hubeňákovci,  sme česko - slovenská rodina. Manžel je Moravák a ja som Slovenka. Preto výraz „bratovražedný boj" nevieme stráviť, ani keby bol myslený neviem ako dobre. V oboch štátoch je zaiste x-tisíc rodín, kde jeden z manželov je Čech a druhý Slovák.

Súperme,  pobime sa na ľade, dávajme bodyčeky ako dal Laco Rusom  (taký bodyček by som zvládla aj ja:-)  ), chyťme sa za pačesy a kričme, „rozhodcovi mrkvu", len prosím, nenazývajme túto rivalitu, bratovražedný boj. Lebo ten boj naozaj nie je bratovražedný. Určite nie pre rodiny, ktoré majú babičky a bábinky a dedkov a dědečkov, strejdov a strýkov, tety a ťety... Tieto rodiny sa možno prekárajú, doberajú sa navzájom, ale určite nevedú medzi sebou bratvražedný boj. Ani keby malo ísť o finálový zápas, nie o trápny postup do štvrťfinále.

Vždy, keď sa v hokeji stretne slovenská a česká reprezentácia, fandím Slovákom.  Manžel fandí Čechom. Hoci sa tvárime, že veď o nič nejde, že zajtra budeme riešiť úplne iné prozaické problémy,  každý z nás fandí tým svojím. A keď niekto vypadne, tak sa naše fandenie spojí a sme zajedno.

Keď napríklad Nasťa Kuzminová  získala v biatlone zlatú medailu a v cieli padla na sneh, plakala som spolu s ňou. Neviem iste, ale mám taký pocit, že aj môjmu manželovi zvlhli oči. Bolo to také zvláštne, vyhrať v rodnej krajine, ktorá už na papieri nie je vlasťou. Ale v srdci? Kto rozkáže... Neverím, že vtedy Nasti -aj keď získala olympijské zlato- nebolo veľmi ťažko, lebo mne by bolo - aj keď moje bežky sú skôr  pomalžky a strieľam najlepšie, keď privriem všetky štyri oči. Keby totiž Nasťa vyhrala kdekoľvek inde na zemeguli, nebolo by to také nádhernosmutnokrásne, ako keď vyhrala v rodnej krajine.  Lásku k rodnej vlasti sa spravidla nedá vydeletovať. Vravím, spravidla, lebo za peniaze vraj možno veľa kúpiť. Neviem isto, ale je to dosť pravdepodoné. Verím však, že za peniaze možno kúpiť veľa, ale nie všetko.

Tak nech dopadne hokejový  duel medzi Českom a Slovenskom čo najlepšie ale hlavne, nech nie je bratovražedný.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočnerovo sledovacie komando kontra sledoval niekto ďalší

Ľudia od Petra Tótha mali tajné tiene.

Stĺpček Jakuba Fila

Kto sledoval Kočnerovo komando? Bola to SIS?

Chýbajúce odpovede budú naznačovať, že nezlyhala len polícia.


Už ste čítali?