Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Viete, bola som na pochode. V Košiciach. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

poculi ste slovo psychologa.
Júlia Hubeňáková - Bianka
skoda;)
Júlia Hubeňáková - Bianka
Nie škoda, ale chvalabohu.
Ak rodič natolko povyplachuje dieťaťu mozog, takže napríklad ako je uvedené aj v tejto hraničnej teroretickej situácii, dieťa bude robiť veci v súlade s učením rodiča, ktorý by považoval za nemorálne podať tabletku v prípade znásilnenia, a potom sa bude celý život trápiť a pravdepodobne aj to dieťa, nemám na to viac slov. Škoda mínať energiu na takéto rozhovory.
yuca yucová
<< < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

 

Ak sa podá tá tabletka skoro, tak nemá abortívny učinok, ale zabrani oplodneniu.
 

yuca

tento argument na vatikák neplatí. Ich názor je taký, že kefovať sa má len kvôli oplodneniu. Pápež vykrikuje aj proti prezervatívom.

Preto je správne, keď to na dementného švivavého nakazeného ožrana príde, podľa vatikánu nesmie ani natiahnuť prezervatív, ale nutne musí do znásilňovanej ženy nastriekať svoje semeno zmiešané s hnisom, pričom pánbožko netrpezlivo čaká, aby požehnal nový život.
 

yuca

dobre si to povedala. S fanatikmi je zbytočné strácať čas ich presvedčovaním. Ale dobre je ich priklepať, keď si vystrkujú svoje rypáky.
 

@ terkel

A kam by si zaradil rasistov čo dávajú na jednu rovinu feťákov a černochov, prípadne o nich tvrdia že majú "špinavé syfilitické" pohlavné orgány?
 

 

Bianka, a to si ešte nezničila dosť životov? Zišla by sa ti aj Yuca?
 

 

Julka, ako spisovateľka by si mala vedieť, že ja psycholog byt nemožem, nanajvys psychologicka.

Aj tento bol na pochode v Košiciach: http://blog.sme.sk/diskusie/21... - nazov clanku je uz zmeneny, ale na nazve diskusie sa to zmenit neda... to je o tej laske ktora tam prudila, ze?
 

 

Netreba sa obávať teta Vierka. Zachráni nás armáda rasistických slušnýchobčanov a iných fašoliberálov z hlbokých korýt vlastnej nenávisti, čo v záchvate humanizmu vešať svojich názorových oponentov chcú...
 
Hodnoť

Pani Júlia Hubeňáková - Bianka,

ďakujem vám. Vystihli ste to presne. Nedeľné Košice sršali neskutočnou energiou života. Každý kto tam bol a zúčastnil sa, presne vie o čom hovorím a tým čo tam neboli sa proste tá energia či atmosféra proste nedá verne priblížiť. To sa muselo zažiť - nádhera.
A ako píšete, tiež som čakal vo väčšom zastúpení, tých skôr narodených, o to väčšie bolo moje prekvapenie, keď som sledoval davy plynúce okolo mňa. Mladé páry, páry čakajúce prírastok, mladé rodiny s deťmi, či už v kočíkoch, alebo drobnými krôčikmi cupkajúci popri rodičoch, mládež, stredná generácia a samozrejme aj ty skôr narodený.
A tak som rozmýšľal, či toto patrí naozaj do kostolov, ako argumentujú niektorí spoluobčania. A jednoznačne mi vyšlo, že nie, veď toto je život, život plný elánu, odhodlania, sily a energie, ale aj uvedomujúci si zodpovednosť. Ak by sme boli mi ticho, kamene by už čoskoro museli kričať.

Všetko dobre do ďalšieho života. Držte sa.
 

 

Pravdu povediac, nechápem mladé páry čakajúce prírastok, že sa takto idú otrčať. Už nebudem nič písať proti dúhovým pochodm. Niekomu dobre padne predvádzať svoje bruško, niekomu holý zadok.
 

 

Čo už môže byť silnejší prejav toho, že chcem chrániť život, ako to, že ho tam ešte nenarodený a predsa každému zrejmí, donesiem?
 

 

Tak dobre, taká prechádzka s detmi je zdravá. Len neviem prečo si myslíš, že zachraňuješ životy, keď si strkáš nos do najintímnejších vecí iných ľudí.
 

 

Myslím, že včera, či predvčerom tu na Sme blogu sa jedna debata točila okolo požiadavky v Belgicku, na eutanáziu malých detí. Teraz to trošku prifúknem. Ako to bude vyzerať za pár rokov? Budú dospelé deti žiadať od svojich rodičov ich eutanáziu, pretože sú im na obťaž, pretože oni majú "právo" prežiť svoj život ako chcú a nie sa prispôsobovať, či starať o svojich rodičov? Alebo, budú rodičia posielať na eutanáziu svoje deti, pretože majú inú farbu očí?, oni chceli jednotkára-génia, no majú trojkára?, alebo..., veď oni predsa majú "právo", veď je to ich život???
A teraz zase trochu vážne. Môžeš sa pousmiať a povedať, toto je len rozprávka, ale je to naozaj tak? Nezdala sa aj nám pred 20 rokmi správa o možnej eutanázii, ako rozprávka? A dnes, každý kto povie, že eutanázia je strašný nezmysel, je označovaný liberálnym a voľnomyšlienkárskym svetom za spiatočníka, náboženského fundamentalistu nezorientovaného v čase blúdiaceho niekde pred 200-300 rokmi. Veď dnešnej vyspelej spoločnosti je úplne jasné, že niečo také už musí byť súčasťou dnešného života. A tak nie je vôbec nepravdepodobné, že za 30-50 rokov budeme posielať svoje 5-6 ročné deti na eutanáziu z už hore uvedených dôvodov a tým, ktorí budú poukazovať na strašný a tragický omyl takéhoto správania budú odbití slovami: Len neviem prečo si myslíš, že zachraňuješ životy, keď si strkáš nos do najintímnejších vecí iných ľudí.

Tak sa maj.
 

 

Prepáč, nedočítal som tvoj obsiahly príspevok, za ktorý ti btw ďakujem. Na jedno sústo stačí prečítať, ako deti budú žiadať eutanáziu rodičov.

Môžeme ostať v humornej rovine a poviem ti, že také niečo je vo filme Detektív Pluto. Je to jeden z mojích oblúbených. Školáčka chcel tetovanie, otec jej zakazoval. Tak si objednala u miestnych ganstrov jeho vraždu.

O eutanázii rozhoduje tím lekárov, ktorí sa musia zhodnúť, že choroba je nevyliečiteľná a pacient extrémne trpí. Podmienku je žiadosť samotného pacienta.

Preto Kevorkianovi prechádzali eutanázie. Natáčal ich na video a navyše smrtiaci prípravok si pacient podal sám. Kevorkiana zavreli až vtedy, keď pacient nedokázal stlačiť gombík na aplikačnom prístroji a stlačil ho on.
 

Napísal som, že to je prifúknuté.

Som ale rád, že som ťa svojím príspevkom pobavil.
Vieš, tu nejde o to, nakoľko to je dnes na smiech a nakoľko je to prifúknuté. Myslím si, že každým podobným návrhom sa posúva hranica tolerovaného spoločnosťou o kus bližšie k bodu absurdum. Každá forma života, existujúca na zemi by sa mala chrániť. A je paradoxom, že najvyššia pozemská forma, ničí všetko živé okolo seba so vznešeným sloganom na perách: "mám slobodu a nenechám si nikým diktovať svoje práva".
Hoci aká sprostosť zabalená do pekných fráz a podaná patričným spôsobom je dnes prezentovaná a ľuďom podsúvaná, ako niečo správne. A ľudia zasýtený množstvom takýchto správ a každodenných starostí, nemajú chuť a už ani silu to riešiť. A potom sa podobné "frázi" bojujúce za práva a slobody dostávajú do každodenného života, ako veci správne.
Stále si však myslím, že so samej podstaty nášho bytia, si každý jedinec chráni svoj život a iba okolie a životné situácie ho nútia potláčať tento hlboko zakorenený pud sebazáchovy do úzadia a začať sa seriózne zaoberať podobnými návrhmi.
Nevidel som ešte žiadnu rastlinu rásť a zrazu si povedať, už ma to nebaví a uschnúť. A podobne je to aj so zvieratami. Ale mi "ľudia" koruna tvorstva, ktorej by malo byť najviac jasné, akú cenu má život si ho nielenže nechránime, ale hazardujeme s ním s ústami plnými "krásnych" fráz o svojej slobode.
Tým, že sme objektívne najvyššou formou života na tejto zemi, sme tým aj povinný starať sa a pomáhať tým slabším. No mi, nie sme schopný-ochotný sa sami chrániť. Toto je predsa úplne jasné a nie je v tom žiadné náboženstvo. A ak sa hocikto odvrati od hodnôt života, tí ostatný by mali jasne povedať, že koná nesprávne.
A áno. Som veriaci. Moja viera, mi jasne hovorí - "nezabiješ".
 

 

Problém s priatym prikázaním je ten, že ho nedodržujú ani tí, ktorí to majú takpovediac v náplni práca. Už som tu pomenul mníšky z kláštora na východnom Slovensku rodili do latrín. Môj dedo tie latríny čistil. Od tých čias je naša rodina ateistická.

A čo upaľovanie bosoriek v stredoveku? Piate priázanie má iba jedno slovo a nie je tam reč o výnimkách pre bosorky.

Nie je výnimka ani pre vojakov a pritom aj naša armáda má feldkurátov. Čo tam robia. Presviedčajú vojakov, aby nezabíjali a hádzali chlebom, keď po nich hádžu granátmi?
 

 

... nechcem ťa presviedčať, aby si opustil svoju vieru. Ak veríš, že tam niekde je dobrý pánbožko, ktorý ťa po smrti privíta v raji, OK. Ale vieru považuj za tvoju vlastnú vec, nesnaž sa ju nanucovať iným ľuďom a ešte cez zákony.
 

 

Koryto, pretočil si celý môj príspevok a prispôsobil si si ho do vlastného zorného uhla. Škoda.
Ak si nájdeš trochu času, skús si ho prečítať ešte raz celý!!! Téme pohľadu na vec s pohľadu viery, som sa venoval iba v poslednej vete. Vo zvyšku som rozoberal, že život, kolujúci v každom z nás, by mal každý z nás aj chrániť.
 

 

OK, príjemný zvyšok dňa.
 

 

Dík, aj tebe. Drž sa.
 
Hodnoť

najhorsie je

ze 99% pripadov rozhodnutia sa pre potrat, nie je dobrovolne rozhodnutie zeny - zena je zvacsa dotlacena okolnostami k potratu - velmi casto pocuvam take, ze "frajer/manzel/ druh "to" nechce, rodicia ma zabiju" a pod....potom je tam strach...strach z postoja ostatnej rodiny, strachu o stratu zamestnania, nedokoncenie studia, strachu o vyvoj kariery, strach o stratu milieu, pohodlia, alebo pomenujte to ako chcete - ano suhlasim - moze tam byt kus sebectva....ale neklamme si do rukava a nehovorme si o "slobodnom rozhodnuti"...
 

<< < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 193
 2. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 132
 3. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 75
 4. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 50
 5. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 48
 6. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 35
 7. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 24
 8. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 23
 9. Matúš Lazúr: Testovanie je pripravené a najlepšie by bolo sa ho zúčastniť 20
 10. Vladimír Palko ml.: Samo Marec: Like guľke medzi oči 18

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 2. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 3. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 4. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 5. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 6. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 7. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 8. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 9. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 10. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva


Už ste čítali?