Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Viete, bola som na pochode. V Košiciach. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Samotný pochod určite nie
ale snaha, ktorú pochod tlmočil, či už medzi riadkami alebo priamo na nich, t.j. zmeniť zákony z tzv. pro-choice na pro-life, do slobody časti obyvateľstva zasahujú. A to je problém. Nik s iným názorom sa nesnaží priaznivcom pro-life a veriacim vo všeobecnosti zasahovať do života, oni ostatným naopak áno. A nie je to jediná otázka, kedy majú viera a veriaci s ňou nutkavú potrebu vnucovať svoje normy aj tým, ktorí na tie normy nereflektujú. Lebo oni VEDIA.
na.nose.
Mňa osobne na tom odpudzuje aj to,
deklaratívne či nie. Skrátka, chcú v rámci svojho presvedčenia deklaratívne diktovať určitej časti spoluobčanov ako majú vidieť svet a ako sa v ňom majú správať. A to jednoducho nie je v poriadku. Ja od nich nič také nechcem, mne úplne stačí ak mi nebudú vnucovať ich presvedčenie a nechajú ma s mojim. Odkiaľ sa berie tá nutkavá potreba veriacich starať sa do ostatných?
na.nose.
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > >>

"Diktovať" druhým

pochádza z doby, keď sa ľudia dokázali dohodnúť napríklad na dopravných predpisoch, či cestovnom poriadku. Nie každý predpisy dodržiaval, ale každý uznával, že musia byť. Vchádzame do doby, keď sa začína "diktovať " takým spôsobom, ktorý nie je ani väčšinový ( a pritom sa oháňame demokraciou,) napr. homo -lobby, prijímajú sa zákony (zasa bez väčšiny), ktoré protirečia zdravému rozumu (rodič1, rodič2 , v budúcnosti možno aj rodič x+1), v školách "jedinej správnej demokracie" sa už nesmie ani hovoriť o Vianociach. Za chvíľu možno zmenia 7 dňový týždeň (aj to tu už bolo pred vyše dvesto rokmi), aby to nebolo náhodou podľa Biblie. Nie je tu náhodou nutkavá potreba ostatných starať sa do veriacich?
 

Vychádzaš z nesprávnej premisy

že väčšina má právo diktovať menšine. Pokrok je to, že dokážeme vyhovieť zákonmi aj menšinám pričom do práv väčšiny sa nijako nezasiahne - napríklad registrácia gejov. Tým, že sa uznajú, tak tebe ako heterosexuálovi to nijako do tvojich práv nezasiahne.

Čudoval by si sa, ale väčšina obvykle nemá patent na pravdu a vôbec nemá právo ju diktovať. Menšina pochopiteľne takisto nie, ale napríklad práve tie homoregistrácie ti nič nediktujú, idú mimo heteroväčšiny.

Takže príklad s gejmi nie je príklad starania sa do veriacich, im ich normy nik neoplyvňuje. To ďalšie sa nás netýka. A v zásade, keď je škola štátna, tak by sa tam nemuselo riešiť nič týkajúce sa viery. Ale oni už idú do extrému.
 

 

prečo máš pocit, že vyjadriť názor na to, že život je potrebné chrániť od počatia je zasahovaním do tvojej slobody. práve naopak, je to hlas ktorý hovorí aby nikto z ludí ani ja a ani ty nezasahoval do práv a slobody nového zivota, aby nikto si nezobral právo novému zivotu narodiť sa. to nie je o tvojej slobode a tvojom práve, pochod bol o práve na zivot už existujucemu životu sa narodiť.
 

To som nikdy nepovedal

vyjadrenie názoru sa mi páči. Deklarovaná snaha zmeniť právny stav nie. Niektorí ľudia ešte zhluk buniek za život nepovažujú, sorry, ale je to tak, mali by ste to rešpektovať a nie nám silou-mocou vnucovať vaše videnie sveta. Moje a tvoje postoje by mohli pokojne koexistovať (ad absurdum - ale ja ťa do abortov nenútim), ale nie, vy chcete presadiť len ten svoj.
 

 

Ja som ešte stále nejakým zvláštnym zhlukom buniek! Moje vedomie tiž vznikalo veľmi dlho (viac ako jeden trimester) a dodnes si z predškolského obdobia nič nepamätám.
Som vďačný svojím rodičom, že neboli moderní a pokrokoví, a že boli ochotní obetovať svoju slobodu a pohodlie na to aby prijali otravný a obťažujúci zhluk buniek, ktorý by som mal podľa niektorých učiteľov považovať za moje vlastníctvo.
Ešte raz ďakujem mojím rodičom za pomoc a ochranu, a preto viem, že keď oni budu v budúcnosti potrebovať moju pomoc a ochranu, tak obetujem ja svoj čas a slobodu a budem sa o nich starať a nedám ich utratiť len preto, že už budú neužitoční, nepotrební....
 

Nie je zhluk buniek, ako zhluk

buniek :) Hlavne ak má vyvinutý nervový systém, mozog a všetko ostatné. Vidíš ten rozdiel? Mimochodom, tiež mám rodinu, viem o čom hovoríš a tvoja snaha moje postoje niekam vmanévrovať je mimo. Sa tváriš akoby som chcel používať aborty ako cukríky. To isto nie. A tá hra na city k tomu, juj.
 

 

Čo je to nervový systém? Každý zhluk buniek má mozok aj nervový systém - primeraný svojím rozmerom a stupňu vývoja.
Nerád by som ťa vyviedol z miery, ale ja ťa nikam nechcem vmanévrovať, skôr ty sa snažíš všetkých naokolo presvedčiť o tom, že zygota v maternici nie je človekom ale napr. krokodýlom, a hneď ako sa skončí trimester tak holá-hej, už to nie je krokodýl (mimochodom zákonom chránený) ale zrazu sa z toho krokodýla stane, zázrakom mediálnej masáže, človek. Nuž to je úžasné ako média dokážu z krokodýla stvoriť človeka. To sa nepodarilo ani židovskému ani májskemi ani nijakému inému bohovi.
Ešte stále sa nás všetkých budeš snažiť presvedčiť o tom, že keď podložím sliepke vajce krokodýla, že sa z neho vyliahne sliepka.
.
O čom nás budeš presviedčať o rok? Že zavraždiť svojho otca i matku je to najlepšie čo sa mi v živote môže prihodiť, alebo aby som si adoptoval dieťa, lebo je s ním viac zábavy než s prostitútkou, že pokiaľ niekto obmedzuje moju slobodu tak ho môžem bez okolkov zastreliť?
Budeš nám tu tlačiť do hlavy tie svoje kecy o slobode v rozhodovaní a aj tisíckrát tvrdiť, že človek v prvom trimestri nie je človekom a že biela je vlastne čierna?
To že si niekoho naviedol na vraždu (aj v prvom trimestri) je krvou na tvojích rukách, a nikdy ťa neospravedlní to, že to bol krokodýl, že to ešte nebol človek, ktorý ešte nemal toľko nervových buniek, koľko by si ty potreboval pre ukojenie svojho vlastného svedommia.
 

Ani neviem či ti má zmysel odpovedať

čosi si domyslíš, vložíš mi to do úst a potom sa ma za to snažíš zhodiť. Čudná debata veru.

Netvrdím, že zhluk buniek v ľudskom tele nemá potenciál stať sa človekom. Ale, že človekom EŠTE nie je. Zhluk deliacich sa buniek (povedzme 100 buniek) nervový systém nemá. To, že každý zhluk buniek má mozog je samosebou hlúposť. Ani len nervový systém nemá.

Posledné dva odstavce sú už celkom od veci, takže prepáč, že nepovažujem za vhodné ti na tie nasrdené iracionálne domýšľavé reči skákať.
 

 

stačí, keď mi povieš koľko buniek má dvojtýždňový zhluk (vtedy často ženy zistia, že im to neprišlo), a možno by si mal porátať, koľko z nich je neirónov. Viem, budeš tvrdiť, rovnako ako aj všetci ostatní z tvojho stáda, niečo o tom, že tie nervové bunky ešte nie sú čo ja viem čo, a vymyslíš si ešte niekoľko dôvodov, prečo je také moderné a úžasné, keď žena môže z chuti zabiť plod svojej lásky...Aj keď to možno tie ženy bolí, že? No ale keď sa všetky ovce z jej stáda tešia, povzbudzujú ju, tlieskajú jej, tak sa nakoniec bude cítiť hrdinkou. Bude pyšná na to, že to slobodne natretla tým hnusným katolibancom, ktorí ju odrádzali od tak úžasného a oslobodzujúceho skutu akým je vražda...
 

Ten zákon tu zaviedli v socializme,

komunisti v konsenze s komunistami. Podľa mňa je normálne proti nemu protestovať. Niečo je tu dávno nanútené a potom sa čudujem, keď sa niekto pýta alebo kritizuje: Vy nám chcete niečo nanútiť.
 

To je zvláštny pohľad

jednak je to zákon celkom bežný aj v nekomunistických krajinách, myslím, že jeho prijímanie je skôr spojené s určitou liberalizáciou a modernizáciou ako takou. A áno, veriaci chcú nanútiť svoje videnie reality aj tým, ktorí ju tak nevidia a vidieť nechcú. Súboj modernity s nemodernitou :)
 

a vice versa,

ci nie?
btw, ktora strana je ta "modernita" a ktora "nemodernita"? Uz je to iste a rozhodnute?
 

V zásade áno, modernizácia je proces

ktorý prebieha v spoločnostiach. Je to proces zmeny hodnôt prebiehajúci zároveň so socioekonomickým rozvojom. Zoslabujú pri ňom také autority ako je cirkev a posilňuje sa občianska spoločnosť a celkovo sa prechádza od tzv. komunitárnej disciplíny k určitým emancipovaným hodnotám. Modernizácia je teda prechod od tradičných spoločností k moderným spoločnostiam. Modernizovaná spoločnosť nemá problém uznať menšinové práva a postoje, tradičná áno. Ja v tom mám celkom jasno.
 

Omyl

Vás rozčuľuje demokracia, chceli by ste, aby ľudia boli ticho. Ja nie som za zrušenie zákona, ale ten pochod mal význam, pretože o tomto sa musí debatovať. Donekonečna.
 

Omyl

nie, nie. Ako som aj písal, mne nevadí to, že vyjadrujú svoj názor. Mne vadí, že majú snahu meniť zákonodarstvo aj vo veciach, ktoré sa ich netýkajú a pre ľudí, ktorí o to nestoja. Okrem toho, s demokraciou, kde by väčšina diktovala menšine sa nestotožňujem, ja skôr tzv. liberálnu demokraciu...
 

 

Prene tak. Niektorí ľudia jednoducho neodolajú pokušeniu strkať svoje špinavé rypáky cudzej žene do rozkroku.
 

Ešte som chcel doložiť,

oni nie sú len katolíci, sú to riadni občania štátu, ktorí sa snažia presadiť svoju agendu a to je v demokracii normálne.
 

 

A ja doložím, že keď ma bude chcieť niekto obmedzovať v slobodách, ktoré sú už uzákonené desiatky rokov, rozkopem mu demokraticky papuľu.
 

Vy demokrati ste už takí

Občas.
 

 

Prečo "vy"? Ty sa medzi demokratov nerátaš?
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 8 096
 2. David Toth: Nekompetentná Firma OĽaNO 4 492
 3. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 4 412
 4. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 4 019
 5. Martin Ondráš: Africký mor všade kde sa pozrieš a zodpovedný mlčí 3 335
 6. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 1 999
 7. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 1 878
 8. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 1 860
 9. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXIII 1 422
 10. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 1 187

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 2. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 3. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 4. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 5. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 6. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 7. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 8. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 9. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 10. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva


Už ste čítali?